Menu Zamknij

Krótka historia Spółdzielni

Międzyzakładowe Spółdzielcze Zrzeszenie Budowy Domów Mieszkalnych –„Ochota”powstało w marcu 1984 roku. Duże zakłady pracy z Ochoty, postanowiły same coś uczynić, aby zaspokoić ważne i żywotne potrzeby swoich załóg – potrzeby mieszkaniowe. Firmy te stały się członkami prawnymi przyszłej spółdzielni. 

MSZBDM – „Ochota” od początku było i pozostaje po dziś dzień instytucją o charakterze „non profit”, czyli – nie dla zysku. Istotną kwestią pozostaje dążenie do obniżania kosztów inwestowania, budowy, a potem eksploatacji domów i mieszkań, którymi MSZBDM – „Ochota” administruje. Spółdzielnia, już jako administrator dba o to, aby opłaty czynszowe, były na jak najniższym poziomie.

 

MSZBDM – „Ochota” przywiązuje wagę do opinii członków zamieszkujących w jej osiedlach i w miarę możliwości stara się je uwzględniać już na etapie projektowania. Przykładem strategii ukierunkowanej na jakość życia w osiedlach jest najnowsze osiedle pn. „Szczęśliwice III” oddane do eksploatacji w 2001 r., powstałe częściowo w miejscu znajdującego się tu uprzednio parkingu strzeżonego „pod chmurką”. Uzupełnia ono okoliczną ofertę usługową poprzez odpowiedni dobór rodzaju działalności w wybudowanych w nim lokalach użytkowych. Dzięki temu mieszkańcy nie tylko wspomnianego wyżej osiedla, ale również przylegającego do niego najstarszego osiedla Spółdzielni pn. „Szczęśliwice I” jak i nieco młodszego pn.„Szczęśliwice II”, również okoliczni mieszkańcy spoza Spółdzielni mają do dyspozycji w wybudowanych w osiedlu „Szczęśliwice III” lokalach użytkowych w bezpośrednim zasięgu m.in. pocztę, kancelarię notarialną,kanelarię adwokacką, serwis komputerowy, gabinet odnowy biologicznej, antykwariat, studio urody, restaurację, pracownię krawiecką,  fryzjera i sklep ogólno spożywczy.
Zaoszczędzony dzięki temu czas mieszkańcy mogą wykorzystać z pociechami i rodziną w pobliskim Parku Szczęśliwickim, gdzie znajdują się m. in. baseny dla najmłodszych i najstarszych, zielone trawiaste wzgórza i najnowsze osiągnięcie : całoroczny stok narciarski z torem saneczkowym.